Офіційний дилер «Лексус Київ Захід»
USD / UAH = 28.55

Мистецтво передавати традиції з покоління в покоління

26.07.2019
mystetstvo-peredavaty-tradytsiyi-z-pokolinnya-v-pokolinnya

Деякі форми мистецтва настільки унікальні та вишукані, що не лише не зникають із плином століть, а навпаки, процвітають.

Складна техніка гравірування скла Едо-Кіріко є одним із накращих тому підтверджень. Майстри пишаються тим, що нині практикують це цінне 200-річне ремесло. Тим не менш, вони все-таки є ремісниками сучасними, тому не називають свою роботу строго традиційною.

"Традиція ― це дійсно містке слово, що має різні значення, ― пояснює Йоширо Кобаяши, майстер Едо-Кіріко у третьому поколінні. ― До неї не примушують, її не носять за плечима. На мою думку, вона народжується з повсякденної людської діяльності та виникає органічно з повторення цієї навички... Це те, що все пов'язує".

Точне повторення має вирішальне значення для мистецтва Едо-Кіріко, а роки практики та навчання є важливими для будь-якого амбітного майстра. Йоширо Кобаяши, як і багато інших його колег, почав навчатися у 13 років у майстерні свого батька.

        2018 lexus craftsmanship2 landscape

"У ті часи я тінню ходив за старшими ремісниками і вчився, спостерігаючи за їхньою роботою… а потім практикувався по 10 годин на день, ― розповідає Йоширо. ― Це була дійсно виснажлива робота".

Він наполегливо працював над вдосконаленням своїх навичок і не відчував себе справжнім професіоналом, доки у віці 33 років ровесники не нагородили його особливою відзнакою. Це важка наука, але роки практики важать дуже багато. Ця техніка обробки скла, яка виникла в районі Токіо наприкінці періоду Едо, надзвичайно кропітка і потребує певного перфекціонізму, як сама японська культура, що приділяє велику увагу деталям.

Для Йоширо Кобаяши досконалість володіння ремеслом має вирішальне значення для створення високоякісного продукту, а також для повного відчуття задоволення роботою та результатом.

"Я впевнений, що ця філософія особливо впливає на роботу майстрів, ― каже він. ― Найменший рух набуває великого значення. Ось чому вони дуже уважно ставляться до будь-якої роботи. Йдеться про задоволення, яке ремісник отримує від своєї праці".

Незважаючи на щире захоплення ремеслом Едо-Кіріко, яке протягом багатьох років приносило йому величезне задоволення, Йоширо Кобаяши не наполягав на тому, щоб його син перейняв ці вміння, а заохочував його розглядати альтернативні варіанти кар'єри.

        2018 lexus craftsmanship3 landscape

Майстри техніки Едо-Кіріко зробили вишукану внутрішню панель салону Lexus LS, яка створює для пасажирів особливо витончену та водночас вражаючу атмосферу.

Проте родинні традиції виявилися сильнішими, і його син Йохей приєднався до сімейного бізнесу. Він втілює в своїй роботі сучасне бачення, але й продовжує працювати в техніці, яку визнавали та вдосконалювали попередні покоління.

"Коли ти вмієш робити щось, що тобі подобається, і заробляєш цим на прожиття, це чудово, ― ділиться Йоширо. ― Я щасливий, що зробив цей вибір".

Вас може зацікавити:
Прем'єра відомого флагманського позашляховика Lexus LX

Lexus LX - це абсолютно новий підхід від розробників популярного позашляховика: покращені показники ходової, ідеальний дизайн та вдосконалена система управління.

Детальніше
НОВИЙ LEXUS NX ПРЕЗЕНТУЄ СЕБЕ СВІТОВІ

Новий автомобіль Lexus NX являє собою новий напрямок зовнішнього дизайну та стильових рішень, нові різновиди двигунів, сучасних систем мультимедіа та ультрапередових технологій забезпечення комфорту керування та безпеки.

Детальніше
ЗУСТРІЧАЙТЕ ОНОВЛЕНИЙ ІНТЕРНЕТ-АВТОСАЛОН VIDI.UA

Група VIDI займає частку 6,5 % в загальноукраїнських продажах легкових та комерційних автомобілів та посідає провідне місце у сфері діджиталізації серед вітчизняних авторітейлерів.  З великою радістю VIDI презентує оновлений інтернет-автосалон VIDI.UA із особистим кабінетом клієнта VIDI, та сподівається, що їхні зручності та можливості будуть гідно визнані автомобільним товариством.

Детальніше