Головна Новини LEXUS ПРЕДСТАВИВ КОНЦЕПТ ДІЮЧОЇ СПОРТИВНОЇ ЯХТИ

LEXUS ПРЕДСТАВИВ КОНЦЕПТ ДІЮЧОЇ СПОРТИВНОЇ ЯХТИ

  • Головний бренд-директор Lexus Акіо Тойода (Akio Toyoda) представив діючий концепт спортивної яхти на острові Ді Лідо (Di Lido), що розташований у затоці Біскейн (Biscayne Bay) поблизу м. Маямі-Біч, штат Флорида, США.
  • Концептуальна модель дозволяє оцінити, як преміальна потужна яхта допоможе Lexus проникнути в нові для бренда сфери стилю життя та активного відпочинку.
  • Розрахована на 6-8 пасажирів відкрита спортивна яхта з традиційними для Lexus досконалим стилем і бездоганною керованістю приводиться у рух двома високопотужними двигунами Lexus V8.

ІСТОРІЯ ПОЯВИ

Кілька років тому підрозділ Toyota Marine Department запросив президента TMC Акіо Тойоду провести кілька днів на воді і випробувати нову лінійку преміальних яхт від компанії Ponam, що незабаром мали надійти у продаж в Японії.

LEXUS ПРЕДСТАВИВ КОНЦЕПТ ДІЮЧОЇ СПОРТИВНОЇ ЯХТИ

Акіо Тойода був вражений потужністю турбодизельних двигунів, а також керованістю і стійкістю досконалих корпусів. Будучи Головним бренд-директором Lexus International, він одразу усвідомив потенціал ефектних і потужних яхт преміум-класу для доповнення іміджу Lexus.

У результаті профільний підрозділ Marine Department зайнявся оцінкою того, як преміальна потужна яхта допоможе Lexus проникнути в нові для бренда сфери стилю життя й активного відпочинку. 12 січня 2017 р. на острові Ді Лідо у затоці Біскейн поблизу м. Маямі-Біч компанія Lexus представила результат проекту — діючу модель Lexus Sport Yacht.

ІСТОРІЯ СТВОРЕННЯ

Завдання на проектування відкритої спортивної яхти з досконалим дизайном для одноденних прогулянок, розрахованої на 6-8 пасажирів, отримав Центр дизайну Lexus з м. Тойота (Toyota City), Японія. Перелік вимог включав використання двох потужних двигунів Lexus V8 та видатні характеристики керованості.

Улітку 2015 р. концептуальні розробки команди дизайнерів були представлені шеф-дизайнеру Toyota і президентові Lexus International Co. Токуо Фукуіті (Tokuo Fukuichi), керівнику профільного підрозділу Toyota Marine Department Сігекі Томоямі (Shigeki Tomoyama) та президенту Акіо Тойоді.

«Ця концептуальна модель Lexus Sport Yacht дозволила нам оцінити перспективи застосування принципів дизайну Lexus у морській сфері, — коментує виконавчий віце-президент Lexus International Йосіхіро Сава (Yoshihiro Sawa). — Для Центру дизайну Lexus цей проект був надзвичайно важливим. Цінність цієї роботи полягає в тому, що нам довелось активізувати свою творчу енергію та розширити уяву на дизайн і стиль життя, що знаходяться поза межами звичної для нас автомобільної реальності».

LEXUS ПРЕДСТАВИВ КОНЦЕПТ ДІЮЧОЇ СПОРТИВНОЇ ЯХТИ

Протягом 2015 р. тривало удосконалення обраного варіанту, співробітники Marine Department проектували конструкцію та бортові системи судна.

Представлена у Маямі концептуальна модель Lexus Sport Yacht виготовлена в єдиному екземплярі, плани щодо серійного виробництва наразі відсутні.

Виробництво єдиної концептуальної моделі представники Marine Department доручили американській компанії «Marquis-Carver Yacht Group» з м. Пуласкі (Pulaski), штат Вісконсин, що має відповідні виробничі потужності та значний досвід ручного виготовлення великих конструкцій із композитних матеріалів.

ОСОБЛИВОСТІ

Одна з унікальних рис концептуальної моделі Lexus Sport Yacht — безшовне з’єднання верхньої палуби і зовнішнього корпуса, що охоплюють внутрішній каркас. Обидва елементи являють собою суцільні деталі з двошарової поліуретанової смоли, яка армована викладеною вручну тканиною з вуглецевого волокна. Цей композитний матеріал відомий також як вуглепластик. Аналогічні композитні матеріали використовуються також для виготовлення гоночних автомобілів і таких суперкарів, як Lexus LFA, високоманеврових літаків, лиж і велосипедів для спортивних змагань, а також гоночних яхт світового класу.

Завдяки унікальній вуглепластиковій конструкції Lexus Sport Yacht майже на 1000 кг легша у порівнянні з подібними яхтами з корпусом зі склопластику. Задля зменшення гідродинамічного опору та покращення балансу керованості на високих швидкостях підводна частина корпуса має ступінчасту форму.

LEXUS ПРЕДСТАВИВ КОНЦЕПТ ДІЮЧОЇ СПОРТИВНОЇ ЯХТИ

Джерелом рушійної сили концептуальної моделі слугують два бензинові двигуни V8 із робочим об’ємом 5,0 л кожен. Ці агрегати створені на базі високопотужного двигуна 2UR-GSE, що використовується в купе Lexus RC F, спортивному седані GS F та новому спортивному купе LC 500. Кожен двигун розвиває потужність понад 440 кінських сил / 446 к.с. за стандартом DIN / 328 кВт, завдяки чому за допомогою двох транцевих навісних агрегатів із гідравлічним управлінням яхта здатна розвивати швидкість до 49 миль/год (43 вузлів). Пристрій для підкермовування з рукояткою у формі джойстика полегшує причалювання.

Капітан контролює бортові системи і керує їх роботою за допомогою розташованої за штурвалом кольорової сенсорної панелі. Тут відображається інформація навігаційної системи на базі GPS, цифрові показники, дані радара і гідролокатора, а також системи освітлення та мультимедійно-розважальної системи. Капітанське сидіння оснащене електроприводом регулювання, а підлокітники можуть опускатись, перетворюючись у відкидні сидіння для особливих гостей.

LEXUS ПРЕДСТАВИВ КОНЦЕПТ ДІЮЧОЇ СПОРТИВНОЇ ЯХТИ

Передня пасажирська каюта вражає розкішною шкіряною оббивкою Lexus з декоративними вставками зі скла і дерева. Висока стеля, що дозволяє стояти у повний зріст, шестимісний диван, стіл і система кондиціонування повітря забезпечують надзвичайно приємну атмосферу для тісного спілкування.

На камбузі знаходиться двоконфоркова плита, раковина і розташований під стільницею холодильник. У туалеті зі стильним оздобленням також розташований душ.

До переліку оснащення входить вбудована аудіо-відеосистема з можливістю підключення до мереж 4G/Wi-Fi та WAN. Відтворення звуку забезпечують динаміки від компанії Revolution Acoustics, при цьому в ролі випромінювача звуку виступає стельова панель, а за подачу сигналу відповідає цифровий підсилювач Mark Levinson® Reference.

ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ (попередні дані)
Габаритна довжина: 12.7 м
Ширина: 3.86 м
Пасажиромісткість: 8 осіб
Загальна потужність: 897 к.с. за стандартом DIN / 660 кВт
Максимальна швидкість: 43 вузли